FIALA-KOMÍNY s.r.o.

FIALA-KOMÍNY s.r.o. – kompletní služby na profesionální úrovni!

Hledáte spolehlivou firmu, která nabízí komplexní kominické služby? U nás jste na správné adrese. Náš tým zkušených kominíků se kvalitně postará o realizaci zakázky jakéhokoliv rozsahu. Stačí jen online nebo telefonicky kontaktovat naši firmu!

K portfoliu našich služeb patří:

1. Montáž nerezových komínů

Moderní a bezpečné nerezové komíny vynikají mnoha přednostmi. Patří k nim jednoduchá a rychlá montáž, včetně možnosti dodatečných úprav. Navíc se jedná o lehké komíny, které je možné použít prakticky všude a které dokonale odolávají nepřízni počasí.

2. Vložkování komínů

Provádíme vložkování komínů pomocí nerezového, ale i plastového materiálu.

3. Revize, kolaudace

Pamatujte, že nechat si zkontrolovat komín je nutné minimálně jednou ročně.

4. Pravidelné kontroly a čištění spalinových cest

 

5. Prohlídky komínů inspekční kamerou

 

6. CO a požární hlásiče

 

7. Prodej komínových prvků

Objednat si u nás můžete komínové systémy, nerezové vložky, kouřovody apod.

8. Frézování komínů

Součástí této služby je také odstranění dehtu.

9. Veškeré komické práce

 

Kategorie:

1) Montáž nerezových komínů

K přednostem nerezových komínů patří rychlá montáž, variabilnost a možnost dodatečných úprav. Jejich důležitou vlastností je malá hmotnost, umožňující založení komína i bez základu a současně rychlost výstavby bez mechanizace. Vysoce odolné a spolehlivé nerezové komíny jsou využitelné pro všechny druhy paliv a umožňují připojení libovolného spotřebiče. K dalším výhodám nerezového komínu patří dlouhá životnost a použitelnost i pro vložkování. Montáž nerezových komínů je investicí, která se vám velmi brzy vrátí.

2) Vložkování komínů

Potřebujete vyvložkovat komín? Naše firma vám nabízí spolehlivé a kvalitní služby. Vložkování komínů je nejpoužívanějším způsobem rekonstrukce komínů před připojením spotřebiče na kouřovou cestu. V jakých případech se vyplatí objednat si vložkování komínů? Například neodpovídá-li komínový průchod platným předpisům, přecházíte-li na jiný druh paliva, v místnosti je cítit zápach spalin nebo původní vložka už neplní svůj účel. K vložkování komínů používáme prvotřídní nerezový nebo plastový materiál.    

3) Frézování komínů

Všem zákazníkům nabízíme kompletní kominické služby, včetně frézování komínů. Jedná se o zvětšení vnitřního prostoru komínu, kterým proudí spaliny. Komínová fréza pracuje uvnitř komína a odebírá materiál, který tvoří komín zevnitř. Doba frézování komína je závislá na vlastnostech frézovaného materiálu a jeho množství. Běžně frézovat lze materiály jako beton nebo cihly, další materiál vhodný k frézování přesně určí náš technik. Frézování komínů je efektivním a ověřeným způsobem, jak využít stávající komín a nemuset přistoupit ke stavbě nového.

4) Revize, kolaudace

Součástí našich kominických služeb je také revize komínů (technická kontrola), která se provádí minimálně jednou do roka. Od 1. ledna 2011 je revize komínů dokonce povinná! Bez provedené revize riskujeme nejen pokutu od příslušných orgánů, ale i újmu na zdraví. Vyjma revize komínů patří k službám, které poskytujeme, i kolaudace spalinové cesty (neboli schválení do provozu nového komína). V podstatě se jedná o pohledovou a manuální kontrolu, jejímž  úkolem je zjistit, zda se postupovalo správně a vše splňuje dané parametry a podmínky k bezpečnému provozu.  

5) Prodej komínových prvků   

Komín je stavební prvek, který má za úkol odvádět spaliny nad střechu budovy.  Proto je budován z komponentů v nejvyšší kvalitě. Komínové prvky zahrnují například jednoduché či dvojité komínové prstence, v rozmanitém barevném provedení. K dalším prvkům patří komínové krycí desky (nerez), komínové tvárnice, komínové paty, šamotové desky, komínové stříšky nebo komínové vložky (pevné i ohebné). Prvky na komín jsou vyráběny z prvotřídních a ověřených materiálů, v různých rozměrových variantách. Vždy se jedná o produkty certifikované!    

 

Otevírací doba

Pondělí - Pátek
8.00 - 16.00 hod

FIALA-KOMÍNY s.r.o.
Řepčínská 14
779 00 Olomouc

777 667 737